Aktuality | Veľatský lesný beh

Dátum, štart: sobota 5.9.2015, 10:00

Dĺžka trate: 11 km a 17 km

Prevýšenie: 300 m

Povrch: asfalt – 10%, spevnená cesta – 20%, lesná cesta – 70%

Prezentácia: na mieste štartu 8:00 – 9:45

Štartovné

netreba nič placic, a kedz dobehnece (nestracice še u leše), dostanece od nas zo šerdca dajake darunky (tričko, voda, guľáš, pivko, ovocie, reklamné predmety a tombola)

Kategórie

muži 15 – 99 rokov, ženy 15 – 99 rokov. Účastníci mladší ako 15 rokov môžu bežať len na zodpovednosť ich rodiča. Pre podrobnejšie informácie píšte nakontakt@ozstopa.sk

Registrácia

do 4. 9. 2015 registrácia TU. Po tomto termíne sa dá ešte prihlásiť na mieste štartu do 9:45. Prihlasovanie na pretek si netreba odkladať na poslednú chvíľu, aby sme mohli zabezpečiť občerstvenie a spomienkové predmety v dostatočnom množstve. Ak si to ale necháte na samotný deň konania preteku, tak v tom prípade neručíme za dostatok občerstvenia a spomienkových predmetov aj pre Vás. Každý pretekár musí pred udelením štartovného čísla svojim podpisom potvrdiť, že sa oboznámil a že súhlasí s podmienkami, za ktorých mu bude umožnené bežať náš pretek.

Trať

  • 17 km trať

    Beží sa cez dedinu (1,5 km) do kopca, potom cesta odbočí vpravo a beží sa po poľnej ceste, ktorá vás zavedie do lesa. V lese vás čakajú 2 kopce. Jeden náročnejší a druhý stredne náročný. Po náročných kopcoch nasleduje prvá občerstvovačka. Ak pretekár prejde lesom dostane sa na kamennú cestu, ktorá vedie okolo horárne. Kamenná cesta sa napája na panelovú cestu. Od panelovej cesty sa prechádza znova do lesa. Druhá občerstvovačka na 11. km keď sa vychádza von z lesa. Potom už vedie kamenná a poľná cesta až k dedine. Už iba zvládnuť 1,5 km asfaltovú cestu do cieľa.

    Mapa trate

  • 11 km trať

    Beží sa cez dedinu (1,5 km) do kopca, potom cesta odbočí vpravo a beží sa po poľnej ceste, ktorá vás zavedie do lesa. V lese vás čakajú 2 kopce. Jeden náročnejší a druhý stredne náročný. Nasleduje prvá občerstvovačka na 5. km, ak pretekár prejde lesom dostane sa na kamennú cestu, ktorá sa napája na poľnú cestu a asfaltovú, ktorá vás zavedie až do cieľa.

    Mapa trate

Detský beh

Pre deti budú pripravené jednoduché bežecké dráhy na futbalovom ihrisku FK Veľaty. Registrácia behu pre deti sa uskutoční na ihrisku FK Veľaty v deň preteku 5.9.2015 8:00 - 9:45. Deti pobežia hneď po štarte hlavných disciplín 11 km a 17 km. Ak si chcete urobiť peknú rodinnú sobotu, prísť sa zabaviť a sledovať ako vaše ratolesti športujú, povzbudzovať ich, veľmi radi vás privítame.

Kategória Rok narodenia Dĺžka trate
Stonožky a Chrústiky 2009 a mladší 200 m
Kráľovné a Motýle 2007-08 200 m
Lienky a Bažanti 2005-06 400 m
Žabky a Skokani 2003-04 400 m
Sojky a Vlčiaky 2001-02 800 m
Lastovičky a Dravce 1999-00 800 m

Štart a Cieľ

Čas sa bude merať stopkami. Po dobehnutí posledného pretekára budú vyhlásené výsledky v jednotlivých kategóriách. Víťazom odovzdáme vecné ceny. Počas celého dňa nám budú pomáhať aj dobrovoľníci, prosíme vás preto o rešpektovanie ich pokynov.

Výsledky budú zverejnené po dobehnutí posledného pretekára v kategóriách muži - 11 km a 17 km, ženy - 11 km a 17 km

Cez dedinu sa bude bežať po ceste - pretekári štartujú na vlastné riziko a sú povinní dodržiavať príslušné ustanovenia zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov a Vyhlášku Ministerstva vnútra Slovenskej republiky 9/2009 Z. z., ktorou sa vykonáva zákon o cestnej premávke.

Miesto štartu

Obec Veľaty, ihrisko FK Veľaty - GPS: 48°31'30.0"N 21°39'20.0"E. Na ihrisku sa nachádzajú šatne, sprchy a WC

Podmienky

Preteká sa podľa pravidiel atletiky. Pretekári štartujú na vlastnú zodpovednosť, odporúčame absolvovať lekársku prehliadku. Organizátor nepreberá zodpovednosť za škody na majetku alebo na zdraví súvisiace s cestou, pobytom a s účasťou pretekárov na podujatí.

Parkovanie

Ak prichádzate autom, prosíme riaďte sa pokynmi usporiadateľov. Autá budú v poradí postupne odparkované na odstavných plochách obce.

Informácie

Radi vám odpovieme na vaše doplňujúce otázky na kontakt@ozstopa.sk

Zoznam všetkých aktualít noviniek a akcií v obci Hrčeľ